Videogalerie

Vracov v krojovém průvodu v rámci Slováckého roku 2023

Ve dnech 10. až 13. srpna 2023 hostil Kyjov jeden z nejstarších folklorních svátků u nás – Slovácký rok. Letos šlo už o XXI. ročník a zástupci našeho města nesměli rozhodně chybět! Nejenže se podíleli na tvorbě mnoha programů a hojně v nich také účinkovali, ale vůbec poprvé v historii šli v čele tolik sledovaného krojového průvodu, který je jedním ze zlatých hřebů celých slavností. Připomeňte si tu úžasnou atmosféru průvodu v přiložené reportáži. A Vám všem, kteří jste se zúčastnili, patří ještě jednou velké poděkování!

Čí je to svaďbička - Slovácká krojovaná svaďba

Městský kulturní klub Vracov ve spolupráci s členy místních folklorních souborů a spolků uspořádal v pátek 20. 5. a v sobotu 21. 5. 2022 akci Čí je to svaďbička - Slovácká krojovaná svaďba. Hlavním posláním této unikátní akce bylo připomenout zvyky a tradice, které se konávaly na slováckých svatbách za dob našich stařenek a stařečků.

Vracovská muzea

Interaktivní 360° prohlídka muzeí ve Vracově natočená panoramatickou kamerou (360 stupňů). Na počítači pro otočení záběru použijte myš na displeji nebo ovládejte klávesami W, A, S, D. Na telefonu přejíždějte prstem, případně se otáčejte s telefonem v ruce (nutno otevřít v youtube aplikaci, nikoli v prohlížeči)…ale pozor, ať se vám nezamotá hlava!